חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך לשפר בטחון עצמי?

ניווט מהיר

הדרך למימוש הפוטנציאל שלנו ממתחילה בשיפור המודעות לעצמנו ולנסיבות שמונעות את ההגשמה הזאת. בדרך כלל, הפחד ממימוש הרצונות שלנו מונע מחוסר ביטחון עצמי ביכולותינו ובדרך שבה עלינו לצעוד. לפני שמתחילים לקבוע תכנית פעולה כדאי לתת את הדעת מעט לנושא הביטחון העצמי ולמה הוא רופף אצלנו, עד כדי כך שאנחנו אפילו מעדיפים לוותר מאשר להעז.

מהו ביטחון עצמי? 

לא תמיד הוא מוגדר במילים אלא פשוט נמצא שם כזרם תת קרקעי שעליו אתם יכולים להינשא בפעילות שלכם. גם אם קשה להגדיר ביטחון עצמי אפשר להרגיש בו משום שהוא המנוע של אנשים לבצע כל מה שנדרש מהם כדי למלא מטלות יומיות, להגשים חלומות, לגשת למי שצריך לגשת כדי להניע תהליכים ולדבר וגם להיות מספיק בטוחים בעצמכם על מנת לעזור לאחרים באמפתיה. הביטחון העצמי מושג על ידי הכרה בערך עצמכם או שהוא התחושה שהוריכם והסביבה נטעו בכם מאז הילדות על מנת שתוכלו להאמין בעצמכם.

מהו חוסר בביטחון עצמי? 

כשאינכם מסוגלים לבצע את התכניות שלכם או להעז להגשים חלום, כשאינכם בטוחים במה שאתם רוצים כי אינכם מסוגלים אפילו לבטא זאת במילים, כשאתם לא בטוחים אפילו שמגיעות לכם זכויות בסיסיות כמו אושר ושביעות רצון – כל אלה סימנים לחוסר ביטחון עצמי שיכול לקבל תיקון על ידי עבודה עצמית ופיתוח מודעות.

אילו השלכות יש לחוסר בטחון עצמי על החיים עלינו? 

אם אתם מרגישים שיכולתם להגיע להרבה יותר אילו רק הייתם יותר בטוחים בעצמכם שמגיע לכם זאת ואתם מסוגלים להגשים זאת, אתם בוודאי סובלים מהשלכות של חוסר מימוש פוטנציאל עצמי בגלל אותו חוסר ביטחון. כל התכניות שלא העזתם לתכנן וכל התכניות שאתם חושבים עליהן אבל לא חולמים אפילו להוציא לפועל הן התוצאה של חוסר ביטחון עצמי שתוקע אתכם במסלול שאינו מתאים לכם. השלכות קשות נוספות הן המחיר של חיים שאינם מתאימים לכם, במקום שלא עושה לכם טוב, בעבודה שאינה הולמת את הכישורים שלכם ואולי אפילו לא מתגמלת אתכם כראוי, ואולי אפילו עם אנשים רעילים לכם שזיהו אצלכם את נקודת התורפה הזאת והם מנצלים זאת לטובתם. אם אתם מזהים משהו  מן הדברים האלה אז כנראה שאתם מבינים שיש לזה מחיר כבד לא לפתח את הביטחון העצמי שיכול להיות לכם.

כיצד ניתן להפוך חוסר ביטחון עצמי לביטחון עצמי גבוה? 

הצעד הראשון הוא הכרה בכך שיש לכם בעיה שאפשר וצריך לפתור אותה. זה אפשרי, אגב, משום שביטחון עצמי יש לכולם אפילו פעם בחיים, אחרת לא הייתם עובדים ומתפרנסים ומקימים משפחה. השאלה היא רק למה הפסקתם ולא פיתחתם את היכולות שלכם מעבר לכך. כאן מגיע הפתרון שכולל עבודה עצמית מתגמלת ומדויקת על מנת לזהות את הסיבות לכך שוויתרתם על עצמכם. מכאן אפשר להתחיל לטפל בהן כדי לחזק את הביטחון העצמי שלכם בהדרגה.

שיטות טיפול להעלאת ביטחון עצמי

יש שיטות שונות להעלאת הביטחון העצמי והמשותף לכולן הוא המודעות העצמית לכך שאתם רוצים לעשות זאת והנכונות שלכם להתחייב לכך שתעבדו על זה. יש שיטות כמו טיפול פסיכולוגי, אימון אישי, הצטרפות לקבוצות תמיכה, ליווי אישי של מי שיכול להוביל אתכם יד ביד להגשים את התכנית שלכם ולחזק את הביטחון העצמי שלכם בהדרגה. אפשר לנצל את היתרונות של כמה שיטות ואפשר להסתפק באחת, לפי מה שנכון ומתאים לכם.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות