חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תודעת שפע- הדרך להכניס יותר לחייך

ניווט מהיר

לאורך השנים האחרונות אנחנו מבינים כי בשביל שבעלי עסקים יצליחו באמת, לא מספיק רק ללמוד הרגלים לייעול זמן ולרכישת מיומנות בנוגע לשיווק. היום, אנחנו מבינים כי גם למוח, גם לפעילות המנטלית שלנו יש תפקיד משמעותי. במאמר הבא נדבר בהרחבה על 'תודעת שפע'. ננסה להסביר מה זה אומר בדיוק, בצד הרוחני של המונח וגם, במישור הפרקטי. אמנם, מדובר על תחום רחב, הדורש עיון וחקירה לעומק. אבל, אנחנו מקווים כי המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר בנושא הזה, שכולם מדברים עליו עכשיו.

מה היא תודעת שפע, הקדמה קצרה

אם ראיתם את הסרט 'הסוד', זה שיצא בתחילת שנות האלפיים והפך לסנסציה עולמית, וודאי נחשפתם במידה מסוימת לשיטה. הרעיון הבסיסי אומר שכולנו עשויים מאנרגיה. מה זאת אומרת? מה שאנחנו רואים בעיניים שלנו זה תרגום פיזי של אנרגיה. אבל, מה שאנחנו לא רואים, זה שגם השולחן לצידו אנחנו יושבים, גם הכוס בה אנחנו אוחזים עכשיו וגם הגוף שלנו עצמנו, הכל עשוי אנרגיה הנמצאת בתנועה מתמדת כל הזמן. אמנם, זה נשמע קצת מוזר, אבל בואו נחשוב על זה בכלים מדעיים. אנחנו הרי יודעים כי החלקיק הקטן ביותר הוא האטום ואנחנו יודעים כי הכל עשוי אטומים קטנים. בנוסף, אנחנו מכירים כולנו את 'חוק שימור האנרגיה'. כלומר, שום דבר בעולם לא נעלם לחלוטין, כל מוצר בו אנחנו משתמשים, כל מאכל אותו אנחנו אוכלים, כל דבר כמעט למעשה, עובר טרנספורמציה המותירה אותו תמיד בעולם. לשם ההמחשה, מים מהים הופכים לאדים, המתפתחים לעננים, המורידים גשם, הזורם בנחלים, ישר אל הים. ההנחה היא שאם אנחנו נצליח להשתמש במוח שלנו כדי להיכנס לתדר מסוים, נקבל עוד ממה שאנחנו חושבים עליו, בין אם זה דבר שלילי או חיובי. למשל, כולם מכירים את הימים האלו ששום דבר 'לא הולך' בהם. הטענה היא כי מהרגע בו הזרת נתקלה בקצה של המיטה, המוח נכנס לתודעה של חוסר, של כאב ועצבנות, כך שהאדם פשוט כמו מושך אליו נסיבות ואירועים המתאימים לתדר בו הוא נמצא עכשיו. לעומת זאת, יש את הימים בהם פשוט 'הכל מסתדר'. יום כזה שמוצאים בו חניה בקלות, מקבלים פידבק מעולה מהמנהל והילדים מתנהגים נפלא. מי שמאמינים בתודעת שפע יטענו כי משום שהייתם בתדר הנכון, הרי שמשכתם אליכם את הנסיבות שתמכו ברגשות שלכם.

איך מזמנים תודעת שפע?

לכל אחד מאיתנו יש פרדיגמות, מחשבות חוזרות בתת מודע שלנו המונעות מאיתנו להתקדם כפי שהיינו מעוניינים להתקדם. למשל, קחו את זה שאבא שלו תמיד אמר לו שצריך לעבוד קשה בשביל כסף, קחו את מי שתמיד הסבירו לה שהשקעות בבורסה הן עניין למביני עניין בלבד ומשום שהיא לא טובה במתמטיקה עליה למצוא 'גבר עשיר'. לא משנה כמה אתם מוכשרים ועד כמה מיומנות בחרתם לרכוש לאורך החיים, הרעיון הוא שכל עוד תמשיכו, גם באופן לא מודע, להחזיק באותן הנחות שגויות, הרי שתמיד תמשכו אליכם את אותו הדבר בדיוק, את המקרים שיחזקו את המחשבות הללו. ניתן עוד דוגמא: אם אתם כל הזמן מפחדים להיכנס לחוב, אם אתם מרגישים חרדה שעה שאתם חושבים על כסף, הרי שהתדר שלכם ימשוך אליכם עוד מקרים בהם תיאלצו לשלם הרבה כסף בעקבות עוד ועוד חובות מצטברים. שינוי תודעה למשל לכיוון של התפתחות וצמיחה אישית, עבודה של תודעה של 'אדם עשיר', אדם המאמין כי יש לו זכות בסיסית וטבעית לשפע, נסיבות החיים יובילו אליכם יותר כסף, יותר הצלחה, החיים יאשרו לכם את ההנחות החדשות שלכם, כל הזמן.

זה אולי נשמע פשוט, אבל התוצאות יגיעו בעקבות עבודה

על פניו, מדובר על חוק פשוט וכזה שיכול לשנות את החיים שלכם מהקצה אל הקצה. אבל, חשוב לזכור כי האופן בו אתם חושבים זה לא רק משפטים אותם אתם אומרים במודע, כאלו שאתם לא מצליחים לשכנע את עצמכם כי הם נכונים באמת. אלא, אם לאורך שנים התרגלם לחשוב בצורה מסוימת, סביר להניח כי המחשבות הללו ימשיכו להדהד בראש ובתת המודע שלכם לאורך זמן. לכן, תמיד טוב להיכנס לשגרה של תרגול פסיכולוגיה חיובית ומחשבות חדשות כדי להביא עוד שפע לחיים שלכם, שפע בכל תחום. אם אתם מעוניינים לצלוח את האתגר ולהבין טוב יותר איך ליישם את השיטה בחיים שלכם, אתם מוזמנים ליצור קשר וליהנות מאימון אישי, כזה שיעזור לכם להחדיר תודעת שפע לתוך כל סיטואציה בחיים שלכם. מגיע לכם טוב, זה הזמן שלכם לדרוש אותו מהעולם.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
נגישות