חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אימון אישי

ניווט מהיר

החיים בעידן המודרני, המהיר והתחרותי בו אנו חיים כיום בהחלט יכולים להיות מלחיצים, עמוסים עד אין קץ ומבלבלים מרוב אפשרויות, שאיפות וחלומות. בין עבודה וקריירה, צרכי פרנסה, משפחה, זוגיות ותחומי עניין אישיים ושאיפות עצמיות, קל לאבד את הדרך ולא לדעת כיצד להניע וליצור שינוי בכיוון הנכון בחיים. אימון אישי נועד לתת מענה למצבים אלו ולמכלול תהליכי התפתחות אישית אחרים.

העובדה היא שאנשים רבים מחפשים לעשות שינויים חיוביים בחייהם ולא יודעים איך, לכן תחום האימון האישי צמח בהיקפים כה משמעותיים בשנים האחרונות, עם יותר מאמנים אישיים, יותר אנשים הנעזרים באימון אישי ויותר תחומי חיים בהם האימון האישי נוגע ומסייע לגביהם.

 

מה זה אימון אישי?

התשובה לשאלה מה זה אימון אישי תעלה תשובות שונות, תלוי את מי שואלים. בהחלט שווה להשקיע מעט כדי להבין מה זה אימון אישי ומה זה עבורכם, אם אתם הולכים להשקיע מזמנכם ומכספכם בתהליך שינוי עם מאמן אישי או מאמנת אישית.

במובן הרחב של התחום, אימון אישי הוא תהליך המאפשר לאדם או לקבוצת אנשים להסתכל על מצב או על המציאות ולקבל מודעות לגבי הסיבות והגורמים למצב הנוכחי ובעיקר לקבל מודעות וכלים מעשיים לאופן השינוי של מצב נוכחי זה. כלים פרקטיים ותפיסתיים המיועדים לעזור לאדם המאומן לעשות את השינויים שהוא או היא רוצה לעשות בחיים. התחום נקרא אימון אישי כי בדומה לאימון ספורטיבי, המאמן.ת מלמדים כלים ומאמנים את הלקוח כיצד ליישם בפועל את התכנים הנלמדים והמועברים בפגישות האימון.

כך שמבחינה מעשית, רעיונית ומקצועית אימון אישי שונה לגמרי מתהליכי שינוי ומודעות אחרים. אימון אישי הוא לא טיפול פסיכולוגי וגם לחלוטין אינו מתיימר להחליף או לספק שירות דומה לטיפול רגשי/נפשי/אישי כלשהו.

מה המטרה של אימון אישי?

מטרת העל של כל טכניקת אימון אישי היא לסייע לכם, בתור הלקוח המאומן, לממש את מלוא הפוטנציאל שלכם. לסייע לכם לייצר שינוי אמיתי בתחום כלשהו בחייכם בו אתם רוצים להניע שינוי מעשי ואמיתי שכזה, בין אם זה בהקשר אישי או בהקשר מקצועי-עסקי. מאמן אישי מקצועי ואיכותי יכול לסייע לכם רעיונית ופרקטית להגיע למטרות השינוי שלכם ולא אחת גם להתקדם הרבה מעבר למטרות אלו.

אחרי כל זה, הגיוני לגמרי אם אתם שואלים את עצמכם האם ניתן בעזרת אימון אישי להשיג מטרות?  ובכן התשובה היא שבהחלט כן, אבל לא מדובר כאן על קסם או על מוצר שאתם קונים ופשוט לוחצים על כפתור ומפעילים. לחלוטין יש חשיבות לאיכות המאמן או המאמנת האישית שלכם ולהתאמה שלו/שלה אליכם, אבל את העבודה הקשה אתם צריכים לעשות, ליישם את מה שלמדתם באימון ולשנות את הדרך בה עשיתם דברים עד היום – כך לגמרי אפשר לממש מטרות ולהגיע ליעדים משמעותיים בעזרת כוחו של אימון אישי איכותי.

למי מיועד אימון אישי?

לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחיים ולא יודע איך להתחיל, איך "לתקוף" את הבעיות המרכזיות או בכלל מהן הבעיות המרכזיות. אימון אישי מספק ידע, כלים וזוויות הסתכלות חדשות ושונות בהקשר למגוון תחומי חיים, מיחסים והתפתחות אישית ועד שינויים בקריירה ויצירת צמיחה עסקית עצמאית, מהורות ותקשורת בינאישית ועד שינויים חיוביים באורח החיים שלכם. אימון אישי היום באמת נוגע לכל תחומי החיים ומתאים לכל אחד ואחת הרוצים לשנות, להתקדם, לצמוח ולשפר את עצמם. זה לגמרי כך, אפילו שזה נשמע קצת קלישאתי או אמורפי – זיכרו שבכל קלישאה יש בסיס של אמת, כך זה גם לגבי אימון אישי.

שאלתם למי מיועד אימון אישי – הוא מיועד לכם! אם הגעתם לכאן משמע שאתם מחפשים דרך לעשות שינוי בחייכם. עם הגישה הנכונה, מציאת המאמן המתאים עבורכם ונכונות ליצירת שינוי, אימון אישי יכול בהחלט לשנות את חייכם לטובה.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות