חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אימון עסקי

ניווט מהיר

אימון עסקי מכוון לסייע למנהיגים עסקיים, יזמים ומנהלים ו/או הצוותים שלהם לייצר תהליכי שינוי והתקדמות במסגרת הסביבה העסקית, לא אחת עם דגש על השגת מטרות, חדשנות וקידום עצמי-עסקי הן של האדם עצמו והן של הארגון כולו. אימון למנהלים קשור אך אינו זהה או דומה במיוחד לתהליכי ייעוץ ארגוני ויישום מהלכי שינוי עסקיים-ארגוניים, בעיקר כי אימון עסקי שם דגש על האדם עצמו ועל מתן כלים תפיסתיים ומעשיים ליצירת שינויים והתקדמות עסקית, על המנהל או האדם עצמו ככלי לשינוי שהוא עצמו ייזום ויבצע ופחות על הארגון כולו כאורגן עסקי אחיד.

עבודה עם מאמן עסקי מנוסה ומדויק מבחינת ההתאמה האישית לצרכים ולסגנון של כל מנהל או אשת עסקית היא כלי רב עוצמה ליצירת שינויים מרחיקי לכם והשגת תוצאות משמעותיות בגזרה העסקית והמקצועית. כמה מהחברות והיזמים המצליחים ביותר בעולם מסתמכים על אימון עסקי אישי או תכנית אימון למנהלים כדי להתקדם, לחדש ולהיות שונים באופן איכותי וחיובי לעומת המתחרים שלהם. כך שאימון עסקי אינו חולשה, הוא כלי נוסף המשפר את הסיכויים להצלחות עסקיות במציאות עסקית תחרותית, דינמית ומורכבת במיוחד.

למה צריך אימון עסקי?

בין אם העסק שלך נמצא בשלביו ההתחלתיים ואתה זקוק לסיוע לקדם אותו בכיוון הנכון ובין אם אתה מנהל של מותג גדול ומבוסס אך רוצה לדעת כיצד להתקדם ולצמוח מעבר למצב הסטטי בו העסק נמצא היום, אם מאמן עסקי איכותי ומדויק עבורך תוכל ליצור מפת דרכים פרקטית, להבין אילו גורמים מעכבים אותך כמנהל ומה ניתן וצריך לעשות כדי להניע את השינוי.

למה צריך אימון עסקי? כי הסביבה העסקית היום מורכבת יותר מאי פעם, היא משתנה תדיר, תחרותית מאוד וכוללת המון אי ודאות ושינויים. לכן מנהלים ויזמים חייבים להתפתח כל הזמן, ללמוד ולקבל כלים לשמירת נתיב עסקי חיובי, להמשיך לחדש וליצור סביבה עסקית מצמיחה ומקדמת. את כל אלו ועוד שפע יכולות וכלים, מאמן עסקי איכותי יכול ללמד אתכם וללוות אתכם בתהליך  שיאפשר לך להגיע ליעדים עסקיים ולהמשיך לכבוש יעדים חדשים.

על מה מדברים באימון עסקי ומה עושים בתהליך?

אימון למנהלים אינו טיפול פסיכולוגי, אינו קבוצת תמיכה למנהלים וגם אינו מיועד להחליף מסלולי לימוד והתפתחות מקצועית כמו הכשרות מקצועיות או לימודים ל-MBA, אימון עסקי מתבצע לצד תהליכים אלו או בנפרד מהם, אך לא במקומם דווקא.

לכן השאלה על מה מדברים באימון למנהל היא לאו דווקא השאלה המדויקת. בהחלט יש דיבור והוא חשוב ומשמעותי, דיבור המיועד לתת לכם כמאומנים זווית ראייה חדשה על עצמכם ועל הסביבה העסקית שאתם פועלים בה, דיבור שפותח לכם דלתות תפיסתיות ומעשיות לגבי גורמים מעכבים, מפריעים ותהליכי שינוי שכדאי לנסות ליישם. הדיבור הוא בהקשרים ובחזיתות הללו. מעבר לדיבור, יש גם תרגילים לאימון עסקי – מעין שיעורי בית שהמאמן נותן למאומן כדי לקדם את ההתפתחות האישית והמקצועית שלו, תרגילי אימון עסקי המהווים במידה רבה את עמוד השדרה של הכלים המעשיים שמקבלים בתהליך האימון.

בתהליכים אלו של אימון, הכוללים דיבור, שיחה פורה ואקטיבית בין המאמן למאומן וביצוע תרגילים מעשיים ומחשבתיים שונים, אתם מקבלים חיבור ישיר לכלים ויכולות שיאפשרו לכם למשל:

  • להגדיל הכנסות, מכירות ורווחים
  • להפוך למנהיגים עסקיים יעילים, מובילים וסוחפים יותר.
  • לשגשג מקצועית, אישית ועסקית גם בזמנים קשים ומורכבים עסקית וכלכלית.
  • להיות חדשניים, להעז לנסות דברים חדשים ורלוונטיים ולפעול בצורה פרו-אקטיבית לשלוט בתעשייה שלכם ולשבש אותה כך שתמיד תצמחו עסקית.
  • לגייס, להכשיר, לנהל ולשמר הון אנושי כשרוני ומעולה.
  • לשנות תפיסות עולם וקווי מחשבה המעכבים אתכם בתור יזמים ומנהלים.

איך לבחור מאמן עסקי מוצלח עבורי?

השאלה איך לבחור מאמן עסקי היא חשובה ומרכזית להצלחת התהליך כמובן. מאמן שאתם לא מתחברים אליו ושאין ביניכם כימיה טובה, לא יספק לכם את התוצאות שאתם רוצים ורק יגביר את התסכול, השפיטה העצמית ובזבוז הזמן שלכם במקום לקדם צמיחה עסקית ושגשוג. לכן ביחרו מאמן שאתם מתחברים אליו ברמה האישית וגם כזה שאתם מתחברים אליו מבחינת מודל העבודה, התכנים שהוא מציע והסגנון באופן כללי. כמו כן, ביחרו מאמן שאתם מרגישים שמוביל ומעצים אתכם, כזה שיתמוך בכם ביישום בפועל של השינויים והתהליכים שתלמדו במהלך האימונים.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות