חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אימון עסקי לעסקים קטנים

ניווט מהיר

עסקים קטנים מהווים מרכיב משמעותי מאוד בכלכלה המקומית, בהנעת הכלכלה, יצירת מקומות עבודה והזרמת כסף במערכת. אך עסקים אלו גם נמצאים בעמדה הכי פגיעה ומורכבת בסביבה העסקית בכללותה, בדיוק בגלל גודלם והחוזק היחסי הקטן שלהם לעומת שחקנים בינוניים וגדולים במשק. כנראה בגלל זה המגזר העסקי בו יש הכי הרבה ביקוש לשירותי אימון עסקי הוא מגזר העסקים הקטנים.

נקודה חשובה לגבי אימון עסקי לעסקים קטנים היא שדווקא בזכות הגודל של עסקים אלו והעובדה שלרוב כל כך הרבה תלוי ביזם ובבעלים המובילים את העסק, אימון עסקי-אישי מוצלח וחכם יכול לייצר שינוי משמעותי מאוד, יותר מאשר בארגון גדול, סבוך ואיטי ליישום שינויים. אז אם אתם רוצים לדעת כיצד לשפר את מצבכם העסקי, כיצד להצמיח את העסק וכיצד להפוך ליזמים ומנהלים טובים יותר – עולם האימון העסקי בהחלט מציע לכם משאבים רעיוניים ופרקטיים רבים שיעזרו לכם ליצור שינוי ולהוביל את עצמכם ואת העסק שלכם לגבהים חדשים.

תחומים בהם משתמשים באימון עסקי לעסקים קטנים

כפי שעולם האימון האישי רחב ומגוון מאוד כיום, עם מאמנים בטכניקות שונות ואימון אישי לגבי כל היבט בחיים האישיים, הבינאישיים והמקצועיים של כולנו, כך גם באימון עסקי למנהלים ויזמים נעזרים למגוון תחומים ומצבים וכדי לסייע לאנשי עסקים, יזמים ומנהלים להגשים מטרות עסקיות. כמו כן, מאמן עסקי איכותי ומקצועי יכול לסייע לכם להשתפר ולקבל כלים מעשיים בהקשר לאתגרים אחרים, רגשיים ותפיסתיים יותר, שאיתם צריכים אנשים להתמודד בסביבה העסקית התחרותית והמורכבת כיום.

כמה דוגמאות בולטות לנושאים בהם עוסקים באימון לעסקים קטנים הן:

  • אימון וסיוע לגבי איך להתחיל את העסק, הקמת פעילות עסקית, ושאר מהלכים בירוקרטיים, מנהלתיים ועסקיים שיש לבצע בעסק שמתחיל את דרכו. אימון עסקי לעסקים קטנים מסייע להבין איך להתחיל את העסק כולל גם כלים מעשיים ליצירת הכנסות ומכירות, ניהול נכסים ועובדים וצמיחה עסקית במציאות לא פשוטה.
  • אימון מוכוון תוצאות עסקיות – איך להביא לקוחות חדשים ואיך לשמר לקוחות קיימים, אימון לגבי שיווק ופרסום, גיוס ושימור הון אנושי, טכניקות ניהול וכן הלאה.
  • אימון עסקי מוכוון היבטים רגשיים-נפשיים – רלוונטי מאוד בסביבה העסקית הקשוחה בה פעילים עסקים קטנים רבים. בתהליך האימון מקבלים כלים איך להתמודד עם הלחץ הנפשי ועם תסמיני סטרס שאנשי עסקים חווים, איך להפחית חרדות ואיך לראות את הדברים אחרת ולפעול מתוך הלך הרוח והמחשבה הנכון ולאו דווקא האימפולסיבי.
  • אימון עסקי אסטרטגי – אימון לעסקים קטנים השם דגש על גיבוש מטרות נכונות ורלוונטיות, על החלטת הכיוון האסטרטגי של העסק ושאלות גדולות ומשמעותיות. לעיתים תהליך כזה יותר חשוב מירידה לפרטים הקטנים והטקטיים יותר של התנהלות עסקית.
  • אימון עסקי ואישי לשיפור מיומנויות בינאישיות, תקשורת בינאישית, יכולות כריזמטיות וניהוליות, אימון לשיפור היכולת לדבר מול קהל וכיוצא באלו.

מאמנים עסקיים איכותיים ומקצועיים מתאימים את עצמם ללקוח, הם מיישמים מבנה בתהליך האימון והצמיחה האישית-עסקית ומעניקים שירות פרקטי ו"פותח עיניים" באופן חסר פניות ועל בסיס מיומנויות מקצועיות בלבד, מה שמסייע ללקוחות להבין מה החוזקות שלהם, לבנות למרות ומעבר לחולשות שלהם וללמוד טכניקות חדשות אשר תסייענה להם להצטיין בפעילותם העסקית.

האם אימון עסקי לעסקים קטנים באמת עובד ומספק תוצאות

לפי המגזין הכלכלי המוביל פורבס, תהליכי אימון עסקי לעסקים קטנים, למנהלים  ויזמים משיג תוצאות משמעותיות ומרחיקות לכת, כאשר מעל 85% מבעלי העסקים שנשאלו אמרו שתהליך האימון שעברו סייע להם ויצר שינוי חיובי משמעותי בעסק שלהם. ההצלחה של אימון עסקי נמדדת הן בתחושות האישיות והכלליות של המאומנים וגם במדדים כלכליים ועסקיים של הצלחה – עם שיפור במספרים, במכירות וברווחים לאחר תהליכי אימון לעסקים קטנים בהשוואה למצב לפני האימון.

מנהיגים עסקיים גם מדווחים על שיפור בתחושת הערך העצמי שלהם, במודעות העצמית שלהם וביכולות ניהול הלחצים והפעילות העסקית שלהם. זאת תוך שהם עצמם עשו את העבודה הקשה ואת השינוי בפועל, המאמן העסקי מלווה, מייעץ ומסייע בכך אך אתם יוצרים את השינוי בעצמכם – מה שמעצים את החוויה ואת ההצלחה!

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
נגישות