חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהו ההבדל בין אימון אישי לשיטת NLP?

ניווט מהיר

כבר שנים רבות אנשים שיש להם צורך בשינוי בחיים בגלל סיבות שונות מעדיפים לפנות לאנשי מקצוע ייעודיים וממוקדים כמו יועצים ומטפלים למיניהם, במקום ללכת לטיפול נפשי או פסיכותרפיה כלשהי כדי "לפתור בעיות" ובעקבות זאת לחולל את השינוי. האמון הרב שאנשים נותנים בשיטות אלה מוכיח את עצמו לא פעם ובזכות זאת הם יכולים לחולל שינויים רבים שהיו משאת נפשם שלא הצליחו להגשים בעבר. אימון אישי ושיטת NLP הם שתיים מהשיטות האלה כשיש אמנם קווי דמיון ונקודות השקה ביניהן אבל אם לא מחליפים זה את זה אלא משלימים, ולכל אחת מהם יתרונות וחסרונות. משתמשים בהן לפי הצורך ולפי המטרה ומתאימים זאת למטופל הנזקק לכך.

מהו ההבדל בין שתי השיטות?

שיטת NLP היא שיטה שנועדה לתכנת את המוח מחדש כדי לשנות מהיסוד את המחשבות ורגשות שהדריכו והנחו אותנו בחיים עד אז וגרמו לנו לקבל את ההחלטות שקיבלנו במהלך חיינו. יש נקודות דמיון ביניהן משום שאנחנו פונים לטיפול או לאימון כאשר כשאנחנו מרגישים שמה שיש לנו בחיים כבר לא עובד ושמה שגדלנו עליו או מה שהאמנו בו כבר לא מצליח להביא אותנו ליעד. כשאנחנו רוצים משהו אחר אנחנו בהחלט מסוגלים להגשים אותו וליישם אותו אם נפנה לקבלת עזרה מקצועית כמו אימון אישי או טיפול NLP. ההבדל הוא ברוחב היריעה ובצורת העבודה. אימון אישי יכול לטפל בשינוי ממוקד בלבד ביעד אחד או שניים, משום שהתוצאות חייבות להיות מדידות ומוגדרות כדי לסמן ולתעד את ההתקדמות. שיטת NLP אמנם מיועדת לטפל בבעיה מסוימת אבל היא בוחנת לרוחב גם את האמונות המגבילות שלנו בכלל ומתקנת מהיסוד את התמונה שיש לנו לגבי המציאות. על גבי היסוד הזה אפשר לבנות את הדרך החדשה שאפשר ללוות באימון אישי.

מהם היתרונות והחסרונות של כל אחת? 

שיטת NLP יכולה לסייע למי שרוצה בשינוי ובהבנה טובה יותר של ההתנהלות הרגשית ודפוסי ההתנהגות שלו בכלל, אבל אינה קובעת כיצד להגיע לשם או נותנת כלים מעשיים ספציפיים למצב זה או אחר. היא פותחת פתח להצצה אחרת על החיים שלכם ומשאירה בידי האנשים את ההחלטה איך להתקדם ובאיזה קצב לשנות. אימון אישי חייב להיות ענייני וממוקד ולא להתפזר על פני מטרות רבות ושינוי תפיסת עולם בהכרח. כך שאימון אישי יכול לסייע לאנשים להגיע ליעד לאחר שהם לומדים להגדיר אותו ולהבין אילו משאבים אישיים עומדים לרשותם, אולם אינו מתעכב על שינוי עמוק בדפוסי החשיבה והרגש שגרמו להם להגיע הלום בצורה לא מספקת.

מתי כדאי יהיה לבחור באימון אישי ומתי באימון אישי משולב NLP?

אמנם, NLP הוא שיטה רב תחומית לטיפול אבל היא לא מוגדרת כשיטת אימון אלא יותר לשינוי דפוסי מחשבה. אפשר לשלב אותה באימון אבל היא לא מתווה תכנית עבודה מסודרת ועניינית אלא מיועדת לשילוב ולסיוע ככלי חשיבה כדי להגשים את היעדים. את היעדים עצמם אנחנו מגדירים טוב יותר באימון אישי או דרך אימון עסקי ולכן יכולים להיעזר גם בשינוי המודעות שלנו ובהקניית מושגים חדשים. אם אתם רוצים להגיע ליעד מסוים אפשר להתחיל באימון אישי ולהוסיף לו טיפולי NLP לחיזוק ותמיכה, ואם אתם רוצים רק שיפור במחשבה ובמודעות כדי לפתור מצבים רגשיים וקוגניטיביים הטיפול לבדו יכול לסייע לכם.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות