הבלוג של LOVELI
הדרך שלך להגשמה עצמית

מוזיקה מרגיעה למדיטציה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

מוזיקה היא שפה בפני עצמה שיכולה לדבר גם כשאין לנו מילים, ולכן מוזיקה אינסטרומנטלית עוזרת מאוד להתחבר לנפש ולרגשות שלנו, ולנתב את המחשבות והתחושות שלנו לכיוון מרגיע, שליו, מנחם, מאזן. יש מי שיכול לעשות מדיטציה ללא מוזיקה ויש מי שזקוק למוזיקה על מנת למדוט ולהיכנס לאט לאט למצב שבו הוא יכול להירגע ולהאט את קצב המחשבות שלו. מוזיקה חשובה במדיטציה משום שהיא משפיעה על גלי המוח כשהיא נעימה ורגועה, ויש אפילו סוגי מוזיקה בתדרים מסוימים שמצליחים להסתנכרן עם תדירות גלי המוח ולהביא אותו לאט לאט למצב הרצוי של גלי אלפא. זה המצב שבו נמצאים במצב של ריכוז עמוק ועדיין במצב של ערות, ממש לפני הירדמות.

מוזיקה למדיטציה וגלי אלפא

הדקות של הרגיעה לפני השינה הן הדקות שבהן עוברות לנו בראש המחשבות בקצב שהולך והופך אטי, כך שאנחנו מנקים אותן מהראש כדי להיכנס למצב של הירדמות. אנחנו לא רוצים לישון באמת במצב של מדיטציה אלא להגיע לרגיעה העמוקה שבה המוח שליו ויכול להתרכז בוואקום, באין העמוק כדי לנקות אותו ממחשבות מטרידות ומציקות. גם מחשבות של תכנון מטלות ומעשים שאנחנו צריכים לעשות מיד עם הקימה הן מחשבות שמעסיקות אותנו ולא מאפשרות להגיע לריקון מוחלט. לכן הכדאיות במדיטציה וביצירת רק במצב של ואקום כזה המצבר המוחי יכול להיטען מחדש ואפילו לשנות את המתווה של החשיבה לחשיבה חיובית יותר שמכינה אותנו לעשייה נמרצת ועקבית. מוזיקה כזאת מיוחדת מעודדת מעבר לגלי אלפא שיכולים להכניס אותנו לאט לאט למצב של רוגע עמוק וריכוז בשלווה.

מוזיקה למטרת התמודדות עם חרדות

מלבד מוזיקה שמרגיעה ויכולה להכניס אותנו למצב מדיטטיבי היא יכולה גם לסייע להרגעה ולהתמודדות עם חרדות שונות כשהיא משדרת בגלים מסוימים. ההמלצה היא לנסות קודם כל מוזיקה קלאסית, משום שידוע כבר שנים שעוזרת לגלי המוח להיכנס לקצב סדיר יותר, מה שמונע את ה"קפיצות" והתזזית של גלי מוח שמאפיינות את מי שלוקה בחרדה או בפוסט-טראומה, והוא לא מצליח לשלוט במחשבותיו. חשוב לומר שלא כל מוזיקה תתאים לכל אחד. צריך לסרוק את הערוצים השונים שמציעים מוזיקה חינמית או בתשלום ולראות איזה כלי נגינה, או שילוב שלהם, יכול להשפיע עליכם לטובה. 

איך למצוא מוזיקה למדיטציה?

יש ערוצים שונים שמציעים מדיטציה מודרכת עם מוזיקת רקע, חינמיים או בתשלום והם נמצאים ביוטיוב או באפליקציות שונות. בשנים האחרונות יש גם לא מעט ערוצים שבהם אפשר לשמוע מוזיקה שמולחנת במיוחד לצורך רגיעה, והיא כוללת מוזיקה שחוזרת על עצמה בצורה הרמונית ומתפתחת, באמצעות כלי נגינה נעימים כמו כלי מיתרים או קלידים. חלק מהערוצים מציעים במפורש מוזיקת מלאכים, או מוזיקת מדיטציה, או מוזיקת גלי אלפא או תדר מיוחד שעוזר למוח להירגע ולחשוב. קל למצוא אותם למי שמחפש ביוטיוב או בשירותי מוזיקה בתשלום, על ידי הקלדת המילים מוזיקה למדיטציה או רגיעה, וכך תוכלו לבחור מה מתאים לכם לשמוע בזמן המדיטציה שלכם.

מחפשים מאמן אישי? השאירו פרטים!

נגישות