חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיינדפולנס לשינה – הדרך להירדם בקלות

ניווט מהיר

מדוע מיינדפולנס לשינה חשוב כל כך?

אנחנו חיים בעולם משוגע. חשבו על עצמכם, איפה אתם עכשיו? מתי אתם קוראים את המאמר הזה? אולי אתם קוראים אותו בהיסח הדעת בתוך יום עבודה עמוס, אולי אתם שומעים תוך כדי את הטלפון מצפצף ואתם יודעים שאתם צריכים לענות. יכול להיות שאתם נמצאים עכשיו בבית עם הילדים ובן הזוג או בת הזוג ורואים בעיני רוחכם איך תיבת המייל הופכת מלאה במהירות. יכול להיות שאתם בעבודה ואתם חושבים על הילדים שלכם ותוהים איפה הם יכולים להיות.

אנחנו חיים בעולם עמוס מאוד. שונה לחלוטין מזה שחיו הדורות הקודמים לפנינו. אנחנו תמיד מרגישים שאנחנו צריכים להספיק משהו, לעשות משהו. רבים מאיתנו תמיד מרגישים לא בסדר, כאילו הם צריכים לדאוג לעוד משהו ותוך כדי הם לא שמים לב, איך הדאגות והחרדה מונעים מהם לישון, גוזלים מהם את היכולת להירגע ולצלול לשינה טובה.

אם אתם סובלים מבעיות שינה, אם אתם לא יודעים לשים את האצבע על הסיבות לכך, אנחנו כאן עם כמה נתונים ומחשבות יחד עם תרגילי מיינדפולנס לשינה שיעזרו לכם למצוא את הדרך לפתרון הבעיה.

שינה היא קריטית לבריאות שלכם

כחלק מהטענה הרווחת, לפיה אנחנו צריכים להספיק לעשות הרבה מאוד דברים כל הזמן, כאילו לישון זה בזבוז של זמן, רבים פשוט בוחרים לא לישון מספיק. רבים נכנסים למיטה בשעה מאוחרת מדי וקמים הרבה יותר מדי מוקדם בבוקר. אבל האמת היא כי מחקרים רבים כבר הוכיחו עד כמה שינה היא קריטית וחיונית עבור הבריאות שלנו.

על פי ההנחיות של ארגון הבריאות העולמי, אדם מבוגר צריך לישון בין שבע לשמונה שעות בכל לילה. שינה לא טובה יכולה להביא להתפרצות של חרדה, דיכאון וקשיים בריכוז. לא רק זה, אלא שמחקרים רבים בדקו ומצאו כי יש קשר בין התפרצות של מחלות לב בגילאים צעירים, התפתחות של סוכרת ועוד, כאשר המכנה המשותף של אלו הסובלים מהתופעות הללו הוא מחסור בשעות שינה.

ההכרה כי מדובר על חלק חשוב מאוד בבריאות של כל אחד מאיתנו, היא השלב הראשון בדרך למציאת הפתרון לבעיה.

איך מיינדפולנס לשינה יכול לעזור לנו?

מיינדפולנס הוא שם כללי לסוג של מדיטציה. מדיטציה היא כלי שמגיע אלינו ממזרח אסיה. מדיטציה התחילה בתור פרקטיקה ששמשה את הנזירים במקדשים העתיקים של המזרח. לאורך השנים, בעיקר בזכות המודעות הגוברת והולכת לתורת הבודהיזם, רבים מהמערב התחילו באימוץ הכלי המיוחד הזה. מיינדפולנס הוא למעשה זרם בתוך עולם המדיטציה שעוסק בהתמקדות בכאן ועכשיו. הרעיון העומד בבסיס השיטה הוא שהמוח שלנו, למרות שהוא יכול לעבור במהירות ממחשבה אחת לאחרת, בכל רגע נתון חושב על דבר אחד בלבד. אם נחשוב על כך שהמוח שלנו עובר, בעיקר, בין מחשבות העוסקות בעבר ובין מחשבות הנוגעות לעתיד, אנחנו נראה כי אנחנו כמעט ולא מצליחים למקד את המוח שלנו, את המחשבה, בכאן ועכשיו.

המחשבות על העבר אותו אי אפשר לשנות או על העתיד אותו אי אפשר לצפות באמת, מעוררים תחושות של סבל, אי נוחות וחרדה. אם נלמד להתייחס למה שמתרחש כאן ועכשיו, יהיה לנו קל יותר להרגיש מאושרים ברגע הזה.

תרגול של מדיטציה הוא למעשה תרגול של הנוכחות בכאן ועכשיו. כדי לתרגל אתם לא צריכים שום דבר. בסך הכל עליכם לשהות כמה דקות במקום בו לא יפריעו לכם בדקות הקרובות ולהתרכז בנשימה. החלו בתרגולים קצרים של כמה דקות ונסו להרחיב את משך הזמן בו אתם שוהים במדיטציה לאורך הזמן.

עם הזמן תוכלו לראות איך תחושות של שקט, יציבות ורוגע נכנסים לחיים שלכם ומאפשרים לכם לישון טוב יותר בלילה.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות