צמיחה אישית- איך עושים זאת?

האתגרים איתם אנחנו צריכים להתמודד בחיי היום יום שלנו הם עצומים. אנחנו חיים בעידן בו שום דבר לא מספק אותנו באמת. אנחנו רוצים להרוויח הרבה כסף, להרגיש שאנחנו עושים משהו בעל משמעות בעולם, רוצים להרגיש שאנחנו נמצאים מספיק עם הילדים שלנו, עם בן הזוג או בת הזוג שלנו, אנחנו רוצים להיות בתנועה ואנחנו רוצים להרגיש שלא החמצנו כלום. 

אבל, עם הסחות הדעת האינסופיות שנמצאות אצלנו בכף היד, בשילוב עם האתגרים הגדולים איתם כל אחד מאתנו נאלץ להתמודד, עם השורה הבלתי נגמרת של משימות דחופות אותן עלינו למלא, קל לצלול לתוך שגרה בלתי מספקת מאשר למצוא את הדרך לצמיחה אישית, לתהליך שיעזור לנו להתפתח בתור בני אדם. 

אם אתם מרגישים חוסר סיפוק, תחושה של ריקנות או רוצים לעבור תקופות ושינויים בחיים יחד עם הדרך להגשים את המטרות שלכם, יש לנו כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא את הדרך לשם. 

צמיחה אישית

'צמיחה אישית' הוא מושג רחב, נדמה הרבה פעמים כאילו קשה למצוא את הדרך להתחיל, אבל האמת היא כי אתם לא לבד, יש לכם את כל הכלים לעבור את הדרך הזו ואתם בהחלט יכולים להגיע למטרות שלכם. אל תשכחו כי אתם אף פעם לא לבד. שורה ארוכה של אנשי מקצוע מעולים ישמחו ללוות אתכם, לעזור לכם לסמן את המטרות שלכם, להבין מה בדיוק אתם רוצים ולמצוא את הדרך להרגיש שאתם מגשימים את ייעודכם בצורה הטובה והמלאה ביותר. 

כתבו את החלומות שלכם כאילו הם מתרחשים כעת 

כתבו את החלומות שלכם על דף. אל תתנו לעצמכם להישאב לפחדים, דאגות, מכל סוג שהוא. בין אם מדובר על אתגרים כלכליים מהם אתם חוששים ובין אם מדובר על אתגרים מסוג אחר, קחו דף ועט וכתבו את החלומות שלכם בדיוק כמו שהייתם רוצים שיתקיימו בעולם היום. 

כתיבה היא כלי ריפוי מדהים, מהר מאוד אתם תגלו כי זה לבדו תרגיל שיכול לעזור לכם למקד את החלומות שלכם, לשפר את הערך העצמי שלכם ולספק את הצרכים שלכם, בדיוק כמו שאתם מדמיינים אותם. 

מיד לאחר מכן, תלכו להסתכל ביומן שלכם. נסו לסמן, כמה חלקים מהיומן שלכם מוקדשים לדברים אותם אתם רוצים לעשות וכמה מתמקדים בכל מה שהוא אולי דחוף כרגע, אבל לא באמת מגשים את המטרות הגדולות שלכם. אם אתם רואים שיש פער בין החלומות שלכם ובין הזמן בו אתם מקדישים למימוש שלהם, נסו למצוא את הדרך לקבוע ביומן פרקי זמן אותם אתם מקדישים לעצמכם, להגשמת החלומות שלכם במלואם. אתם תראו איך לאורך הזמן פרקי הזמן הללו גדלים עוד ועוד. 

חשוב לזכור- צמיחה אישית היא תהליך ארוך 

תהליך של צמיחה והתפתחות אישית הוא תהליך מורכב ובכל פעם הוא נראה אחרת. שימו לב והקדישו זמן לנשום אל תוך הדרך. זכרו כי מדובר על תהליך ארוך וכי הרבה פעמים, האנשים המצליחים ביותר, לא היו המוכשרים יותר או העשירים ביותר, אלא מי שנאבקו להגשמת החלומות שלהם בלי לוותר. 

התמדה, נחישות והיכולת ליהנות מהדברים הקטנים לאורך הדרך, אלו התכונות שיתנו לכם את הכוח להמשיך וללכת גם כשהכל נראה לא פשוט. אתם עוד תהיו מופתעים לגלות כמה כישרון ויכולות טבועים בכם, כמה אנרגיות וכוח יש לכם, כמה אתם יכולים עוד לעשות, כמה אתם יכולים לשנות. 

החיים שלנו הם לא דרך ללא מוצא, אנחנו משתנים כל הזמן. בכל רגע הכל יכול להשתנות. אופטימיות, אמונה ויישום של פרקטיקות רלוונטיות, יעזרו לכם להגיע רחוק.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
נגישות