חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך השלם לפיתוח אינטואיציה

ניווט מהיר

אם אתם עומדים בפני החלטה חשובה כלשהי והבטן שלכם מתהפכת, אך אתם חשים תחושה כלשהי לגבי אדם שנכנס לחיים שלכם ואינכם יודעים להגדיר בדיוק מהו, חשוב שתדעו שלא כדאי להתעלם ממה שאתם מרגישים שכן, הגיוני ביותר שהאינטואיציה שלכם מנסה להגיד לכם משהו שעליכם להקשיב שלו. על אף שלא מעט אנשים חושבים כי מדובר על דבר שנולדים אתו, חשוב להבין כי אינטואיציה היא דבר שכל אדם יכול להתחבר אליה ולחזק אותה. אם אתם תוהים כיצד ניתן לפתח אותה, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא.

כיצד תפתחו את האינטואיציה שלכם?

הנה כמה שיטות שיסייעו לכם לפתח אותה:

ראשית כל, חשוב שתדעו כי תחושת בטן איננה מהווה סתם ביטוי, אלא שבמעיים ישנם תאי עצב מוליכים אשר מעבירים לגוף מידע על הסביבה עוד טרם המוח יכול לעבד אותו בצורה רציונלית ועל כן, אם אתם עומדים בפני החלטה חשובה כלשהי, כדאי מאוד שתבדקו איך הבטן שלכם מרגישה לגביה. האם אתם חשים חוסר נוחות כלשהו, בחילה, כיווץ או כל דבר שלילי אחר? ייתכן מאוד כי הבטן שלכם מנסה להעביר לכם מסר כלשהו חשוב. מעבר לכך, מומחים מסבירים כי כאשר בוחרים ללכת בעקבות האינטואיציה, פועלים בהלימה למה שמרגישים כי נכון עבורנו באותו הרגע ועל כן, גם אם יתברר שבסופו של דבר לא קיבלו החלטה נכונה, הרי שהחרטה על כך לא תהיה משמעותית וזאת בשל העובדה שמרגישים כי באותו הרגע, זה מה שהרגשנו שהיה נכון.

חקירת הסביבה באמצעות כל החושים

התפיסה שלנו את העולם קשורה בצורה הדוקה לאינטואיציה. ניתן לחזק אותה באמצעות תרגולי מדיטציה טרנסנדנטלית התבוננות בסביבה, גילוי סקרנות, מתן תשומת לב לפרטים שונים, ניסיון לדלות מידע לגביה לאו דווקא באמצעות השכל ועוד. ניתן לעשות זאת בין היתר על ידי מיקוד של הקשב לרגישות ולקלט באמצעות כל אחד מחמשת החושים שלנו. כאשר החושים מתחדדים הם מאפשרים ליותר קלט מהסביבה להגיע אלינו וליותר מידע להציף את המודעות ולא פעם ניתן לשים לב שמגלים כל מיני הקשרים, צירופים וקווי דמיון בלתי צפויים בין אובייקטים ואנשים המצויים בסביבה שלנו.

מתן תשומת לב לחלומות והארות

לא פעם להיות קשוב זה לדעת ולזהות את הצורות שבהן היא מופיעה. חשוב לדעת כי בזמן שינה המוח הרציונלי מצוי במנוחה ואז לחלקים הלא מודעים שבנו יש הזדמנות להתגלות בצורה מלאה וללא שום סינון קוגנטיבי. החלומות לא פעם הם הדרך של התת מודע לעבד את המחשבות והרגשות הפנימיים הכמוסים שלו וכדאי לשאול איזה מסרים ומשמעויות יש למחשבות הללו עבורנו וכן לתת עליהם את הדעת. לא פעם גם הבזקי תובנה או הארות שעולים מדי פעם אשר מקושרים לרוב לאסימון שנפל, הם קישורים של התת מודע שעולים למודע ויש לייחס להם את החשיבות המתאימה ולא להעביר אותם כלעומת שבאו. 

התייעצות עם מצפן הגוף

הגוף הוא הכלי שדרכו האינטואיציה מביעה את עצמה. היא מזהירה מפני איומים ומסמנת גם מתי אנו מצויים בהלימה עם ערכים ועקרונות שאנו מאמינים בהם. ועל כן, מעבר לתחושות הבטן שציינו בהתחלה, הגוף כולו יכול לשמש כמצפן עבורנו וחשוב ביותר שנשים לב להרגשה שלנו הכללית הן בסביבות כאלה ואחרות ובן בסיטואציות כאלה ואחרות. חשוב לבדוק האם לפני החלטה כלשהי, האם לצד אדם מסוים או האם לפני פעולה כלשהי תוקפים אותנו סחרחורות, קשיי נשימה, חוסר נוחות, כאבים ועוד או שמא אנחנו שלווים ורגועים. בהחלט לא כדאי להתעלם מאיתותי אזהרה.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות