חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אימון אישי להורות מוצלחת

ניווט מהיר

הורות היא התחום הכי מאתגר בכל יום, בכל שלב של גדילת הילדים. הורות היא תחום שככל שיש בו יותר כלים שמצטברים עם הניסיון כך גם מרגישים מיומנים ובטוחים יותר בכל החלטה. חלק מהכלים נרכשים מההתנסות עצמה וחלק חייבים להילמד בעזרת ייעוץ ואנשים מקצוע שיכולים להתיר סבך כלשהו שנוצר בחיים אפילו להורים המיומנים והבטוחים ביותר בעצמם. זה ידוע ומוכר שגם מי שחושב שהוא הורה טוב ומבין יכול למצוא את עצמו במצבים שבהם הוא אובד עצות או מתמודד עם משבר כלשהו שבו נחוצות לו עצות טובות להורות. במקרים כאלה מומלץ לפנות למי שמתמחה באימון אישי להורות מוצלחת יותר, בשיטות שמקובלות ומוכחות כשיטות שעובדות.

איך אימון אישי להורים ישמור על אווירה טובה בבית? 

בניגוד לקבוצות תמיכה שבהן אפשר לדבר ולקבל תמיכה מהורים שנמצאים במצבים דומים לשלכם, אימון אישי מלבנים סוגיות ספציפיות שאופייניות לכל הורה אבל גם סיטואציות ייחודיות לכם. זה נעשה בדיסקרטיות ובאימון אחד על אחד, או זוג, כדי שיהיה לכם די זמן ללבן את הבעיות שלכם ולהתייחס אליהן בצורה עניינית ובונה. הזמן שמוקדש לאימון כזה כולל קביעת יעדים, בדיקת המכשולים והמעצורים שמונעים מכם להגיע אליהם כעת, מה ניתן לעשות על מנת להתקדם וקביעת תכנית עבודה ומדידת השינויים וההתקדמות, בדיוק כפי שכל אימון אמור לעשות.

אילו כלים מקבלים ההורים באימון שכזה? 

הורות מזמנת מצבי חיים שונים שמחייבים קביעת כללי התנהגות, כמו ארוחות, שינה והקמה, רחצה וביצוע מטלות, שיעורי בית ולימודים, משמעת עצמית ושימוש במחשב ובסמארטפון, מצבים שחלקם נצחיים וחלקם מוכר רק מימינו. מי שמגיע מצויד בתורת ההורות שלמד בבית הוריו והוא רק מנסה ליישם אותה אבל לא תמיד הולך לו, מקבל כאן את הכלים המשודרגים נכון לימינו, וזוכה לבדוק האם כל מה שאנחנו קיבלנו מהורינו עובד גם לנו ונכון לנו במודל האישי שלנו כהורים. כלומר, חלק מהכלים הם אלה שמוכרים לנו אבל עוברים בדיקה מחודשת כדי לנסות להתאים אותם לסגנוננו ולפעמים אנחנו מגלים שצריך לוותר עליהם, כמו נוקשות או מתירנות, ולצמוח בעצמנו כבני אדם וכהורים על מנת למצוא את עצמנו מחדש. זוהי עבודה מעשית שבה בוחנים כלים שונים ואת התאמתם אליכם ולאורח חייכם, כאשר לפעמים צריך לקבל חיזוק על מנת לעשות את הדבר הנכון גם כשהוא לא נעים, כמו הצבת גבולות, ולפעמים צריך ללמוד דרך חדשה כשהישנה אינה עובדת עוד וצריך להתקדם ולצמוח עם הילדים.

בתוך כמה זמן אפשר לראות תוצאות? 

בכל אימון השינוי תלוי בקבלת החלטה וביישומה. זמן התגובה והלמידה שלכם הוא אינדיבידואלי ולכן כל משפחה והקצב שלה. זה תלוי גם בעומק המשבר וגם האם מדובר במצבי חיים שגרתיים או משברים אקוטיים או חירום אמיתי. המצבים עוברים ניתוח, פירוק והרכבה מחדש כתכנית העבודה שלכם נמדדת לפי זמן ויעדים שאתם בעצמכם קובעים ולכן ההתקדמות מותנית גם בהחלטה שלכם וגם בקצב יישום ההחלטות שתקבלו בזמן האימון. מכיוון שמדובר בחיי משפחה שבהם כל מעשה וכל החלטה מניבות מיד תגובה, יש להחליט מראש בדיוק כיצד להתמיד לשמור על המומנטום שמתקבל כדי ליצור שגרה חדשה וכדי לשנות באמת מהיסוד שינוי אמיתי ולא רק קוסמטי.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

מדריכים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←