חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אימון למנהלים

ניווט מהיר

גם המנהל הטוב, המנוסה והמוכשר ביותר צריך מדי פעם סיוע חיצוני כדי להישאר חד, מוכוון למטרות הנכונות ועם היכולות הנדרשות כדי להתמודד עם אינסוף האתגרים של המציאות העסקית והניהולית הדינמית של ימינו. תכניות אימון למנהלים מהווים אפשרות פופולארית, מרובת גוונים ומרחיבת אופקים בדיוק למקרים אלו. אם הגיע הרגע הזה בקריירה שלך בו אתה או את רוצים לשפר את יכולותיכם, לאתגר את עצמכם גבוה ורחוק יותר ולקבל כלים להמשך התפתחות אישית ומקצועית במשרות ניהוליות, רצוי שתכירו את העולם של אימון פיתוח מנהלים.

מה זה אימון למנהלים?

אימון מנהלים (Executive Coaching) מיועד למנהלים פעילים ולעובדים בעלי פוטנציאל גבוה לשמש כעתודה ניהולית בעסק או ארגון. זהו שירות אימון אישי הפונה ספציפית לתחום הניהול, אך הוא לא כולל רק תכנים ועבודה על נושאים ניהוליים/עסקיים – כי מנהל טוב, איכותי, מתקדם ורלוונטי הוא אדם שלם ולא רק סט של מיומנויות טכניות.

תכניות פיתוח מנהלים כאלו מיועדות למשל לעזור למנהלים פעילים או למנהלים לעתיד לקבל:

  • מודעות עצמית טובה ואפקטיבית יותר להצלחה בסביבה הדינמית, המורכבת ובעלת הדרישות הגבוהות של משרות ניהול.
  • לקבל כלים מעשיים ומחשבתיים לאיור המטרות הנכונות והמדויקות ביותר, הן לארגון והן לעצמכם כמנהלים.
  • אימון לטובת השגת מטרות מקצועיות ואישיות.
  • ליווי, ייעוץ ואימון למיצוי הפוטנציאל הניהולי והמקצועי שלכם, בתחום עיסוקכם כיום ובכל תחום עתידי שבו תשמשו מנהלים ומנהיגים.
  • קבלת כלים לבניית תכניות צמיחה חכמות ואפקטיביות – הגדלת מכירות, פריצה לשווקים חדשים וכו'.
  • אימון להנהגה ניהולית יעילה ומקדמת – בניהול עובדים, גיוס עובדים, שימור הון אנושי, פיתוח מוטיבציה ותחושת ערך לעובדים וכיוצא באלו.
  • אימון לניהול יעיל יותר מבחינת ניהול זמן, הקצאת משאבים ניהוליים ואישיים, איזון עבודה-בית, שיפור תפוקתיות ויעילות וכו'.
  • פיתוח יכולות מנהיגותיות אצל מנהלים פעילים או צוותי עתודה ניהולית.

וכן הלאה עם עוד מטרות וכלים שאתם יכולים לקבל בתכניות אימון למנהלים ופיתוח מנהלים, הכל בהתאם למהות השירות שאתם זקוקים לו, שיטת האימון של המאמן שאיתו או איתה התחברתם וכמו כן אלמנטים כמו משך תכנית האימון, אינטנסיביות ומידת המחויבות שלכם ליצירת שינוי וקידום התפתחות אישית.

אימון מנהלים ככלי אפקטיבי של פיתוח צוותי הנהלה

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר אצל ארגונים רבים הוא יצירת המשכיות, לא רק ברמה העסקית נטו אלא גם בתוך הארגון עצמו – כי בסופו של דבר כל עסק או ארגון פועל רק בזכות האנשים המפעילים אותו. לכן פיתוח צוותי הנהלה ועתודה ניהולית בצורה איכותית, דינמית, מותאמת למציאות משתנה וברת קיימא מבחינת שימור ההון האנושי בארגון הוא בהחלט אתגר מהותי.

אימון פיתוח מנהלים בהחלט משמש לא אחת ככלי אפקטיבי ומותאם אישית לארגון הספציפי לצרכי פיתוח צוותי הנהלה, הן צוותים קיימים הצריכים ליווי לצמיחה והתפתחות מקצועית ובהחלט שגם לעובדים המיועדים להשתלב במשרות ניהוליות בארגון. אימון מנהלים במודל של פיתוח מנהלים לעתיד או בהווה, יכול לתת בדיוק את מה שחסר בכל כך הרבה מסלולים של קורסים למנהלים, החל במסלולי ניהול אקדמיים ועד קורסים למנהלים קצרים ופרטניים יותר מבחינת התכנים שלהם.

מה בפועל מאמן למנהלים עושה?

מאמן למנהלים הוא מאמן אישי-עסקי מקצועי ומוסמך, אשר מתמחה בליווי מנהלים ומיועדים למשרות ניהול. זהו תת-תחום פופולארי ומגוון מאוד בתוך העולם הרחב של אימון אישי או אימון עסקי. במובנים רבים, בתהליך אימון למנהלים ופיתוח מנהלים המאמן משמש ככלי השמעה ושמיעה, באופן תומך, בטוח ומלווה, עבור לקוחותיהם. הכוונה שהאימון הוא מקום בטוח, ייעודי ויעיל שבו שואלים שאלות, מאתגרים תפיסות עולם והנחות יסוד קיימות, מקיימים תהליכים המקדמים בהירות, לומדים כלים מעשיים ומחשבתיים חשובים לעבודת הניהול ומקבלים תמונת מצב מלאה ואיכותית יותר – שלל כלים ותהליכים המיועדים להוציא אתכם מנהלים ומנהלות טובים יותר ורלוונטיים יותר בסיום האימון.

בין אם מדובר על אימון מנהלים במודל של אחד על אחד, מסלולי פיתוח מנהלים או פיתוח צוותי הנהלה או אפילו קורסים למנהלים עם תכני אימון ספציפיים מאוד, המאמן מסייע לכם להפוך לאנשים ומנהלים טובים יותר, בכל תחום ניהולי ומקצועי ולאו דווקא בהקשר למשבר עסקי או ארגוני מסוים.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות