חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם כדאי ללמוד קורס מאמנים אישיים?

ניווט מהיר

אין ספק כי אחד התחומים הכי פופולאריים ואשר זכו להכי הרבה חשיפה בשנים האחרונות הוא תחום האימון האישי, מה שנקרא ע"י רבים קואוצ'ינג. רבים מאיתנו עברו תכניות אימון אישי או אימון התפתחות אישית כלשהו, כאשר גם אם לא עברתם אימון בעצמכם, אתם בוודאות מכירים אנשים בסביבתכם שעברו תהליך עם מאמן או מאמנת אישיים. הפופולריות והצמיחה הללו לגבי עולם האימון האישי גרמו באופן טבעי לרבים להתחיל להתעניין בתחום ולשקול להיכנס מקצועית לעולם המרתק והדינמי של הקואוצ'ינג.

היום, חכם גם לשאול מראש האם כדאי ללמוד קורס מאמנים אישיים? האם התחום עוד מאפשר צמיחה והתפתחות אישית ומקצועית או שמא הוא כבר רווי באנשי מקצוע? האם יש בתחום פרנסה ואופק אמיתיים? נענה על שאלות אלו ממש כאן ועכשיו!

למה חשוב ללמוד בצורה מקצועית ומקיפה להיות מאמן אישי

לפני שניכנס בעובי הקורה לגבי השאלה האם בכלל כדאי ללמוד קורס מאמנים אישיים, חשוב להבהיר מדוע חשוב ללמוד את התחום בצורה מקצועית, מקיפה ובמוסד איכותי וכמה שיותר מוכר – אם לבסוף החלטתם כן ללמוד את הנושא ולהיכנס למסלול קריירה בתור מאמנים אישיים.

אימון הוא תחום מורכב הכולל גם אחריות רבה, גם שירות שאנשים משלמים עליו כסף וגם תחום שבאמת יש לו את היכולת לגרום לשינוי משמעותי אצל הלקוחות המאומנים. לכן אם כבר הולכים על זה בתור מקצוע, קריטי ללמוד בצורה כמה שיותר טובה. הכשרה קצרה ולא טובה מספיק תפגע ביכולות שלכם כמאמנים וגם בסיכוי שלכם באמת לעבוד בתחום, היא תפגע באיכות השירות שתדעו לספק וכך ייפגעו הלקוחות שלכם ובנוסף מדובר גם על פגיעה וזילות בתחום כולו.

לימדו אימון אישי אם זו תשוקה שלכם לעזור לאנשים, לא רק בשביל הכסף

זה אולי עשוי להישמע קלישאתי או משהו מתפיסות ניו אייג' למיניהן, אבל שלב חשוב במענה עצמי לשאלה האם כדאי ללמוד קורס מאמנים אישיים הוא להבין האם באמת ובתמים יש לכם תשוקה לעזור לאנשים ליצור תהליכי שינוי וצמיחה והאם אתם אוהבים ורוצים לעזור לאנשים. אם הסיבה היחידה שאתם שוקלים להיכנס למקצוע האימון היא כי ראיתם מאמנים מצליחים בתקשורת או בסביבתכם ואתם רוצים חלק בהצלחה הכלכלית שהתחום מאפשר למי שמצליח בו בגדול – אל תרשמו לקורס ואל תתחילו מסלול לימודים.

לימודים רק בשביל לקבל הכשרה למקצוע עם פוטנציאל הכנסה גבוה, בפועל לא יעבדו ועם נקודת המוצא הזו אפילו מסלול הלימודים הטוב ביותר לא יהפוך אתכם למאמנים איכותיים.

חלק משמעותי מתהליכי אימון אישי ואימוני חיים הוא פיתוח מודעות עצמית גבוהה ופיתוח היכולת לראות את התמונה המלאה לגבי מטרות נכונות, צרכים, שאיפות וכיוצא באלו. לכן נקודה זו של המניע להיכנס ללימודי אימון אישי היא בהחלט חשובה ומהותית, ספציפית לתחום האימון ובאופן כולל לרוב מסלולי הכשרה המקצועית.

יש בתחום עבודה ופרנסה?

מרכיב חשוב נוסף במענה לשאלה האם כדאי ללמוד קורס אימון אישי הוא כמובן נושא הפרנסה והשתלבות המעשית במקצוע לאחר השלמת הלימודים ומסלולי ההכשרה והכרה השונים. אמנם תחום האימון האישי והעסקי כיום יחסית רווי באנשי מקצוע ועסקים לאימון, אך תמיד יש מקום לעוד אנשים איכותיים, אמינים ואשר מביאים יצירתיות, חדשנות ותשוקה לעזור לאנשים.

רבים ממסיימי קורסים לאימון לא נשארים בתחום בתור מאמנים באופן מלא, כי זהו תחום שבו רק הטובים והמצליחים לעזור לאנשים שורדים וממשיכים לצמוח מקצועית וכלכלית. אך חשוב לזכור שקורס אימון אישי נותן כלים מעשיים ויעילים רבים גם למגוון תפקידים אחרים ולא רק לעבודה ישירה בתור מאמן. כך למשל מנהלים, בעלי עסקים, יזמים ואנשים רגילים יכולים לקבל שפע של כלים שיאפשרו להם לשפר היבטים שונים ורבים בחייהם ובעבודתם, דרך הכשרה מקצועית בקורס מאמנים.

מי ששואף להשתלב בתחום כמאמן אישי או עסקי או בתחום התמחות מיוחד, יכול לצבור ניסיון מקצועי ולקבל לקוחות דרך עבודה עם חברות האיצון הגדולות והמובילות – כאשר הביקוש בהחלט קיים כי התחום עדיין צומח. מעבר לזה או בנוסף, אפשר גם להקים עסק עצמאי לאימון אישי. כך שאם אתם טובים ומשקיענים, בהחלט יש עבודה ופרנסה לבוגרי קורסים לאימון אישי.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות