חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל מה שצריך לדעת על התפתחות אישית

ניווט מהיר

התפתחות אישית מהווה את אחד הנושאים החייבים ביותר בחייו של כל אדם. מדובר על נושא מדובר מאוד בשנים האחרונות וכל אדם מוצא את עצמו שואף להתפתח, להשתנות ולהיות מאושר יותר. הוא מעוניין להיפטר מהפחדים שלו, מהמחסומים שמעכבים אותו בדרך להצלחה האישית שלו והוא מעוניין להיות יציב מבחינה רגשית, להרגיש בטוחה ולהגשים את עצמו. חשוב מאוד להבין מהי אותה התפתחות אישית שמדברים עליה רבות וכיצד כל אדם יכול לפתח את האישיות שלו בצורה הטובה ביותר, המתאימה לאופיו ולחייו.

מהי התפתחות אישית?

הוא תהליך שבא לפתח את האישיות של האדם ואת הצרכים שלו. אם רוצים להשיג מטרה מסוימת, חשוב מאוד לעשות תהליך שמטרתו היא לפתח את החלקים או הקולות שפחות דומיננטיים באדם, שיכולים לסייע לו בהשגת אותה המטרה. למעשה, בכדי להתפתח באופן אישי, על האדם להציב לעצמו מטרות שהוא מעוניין להשיג בהיבט האישיותי או בכל היבט אחר ולמצוא בעצמו את הכוחות, המוטיבציה, החשיבה החיובית והיכולת לעמוד באותן המטרות.

מה ההבדל בין התפתחות אישית להתפתחות רוחנית?

לעומת התפתחות אישית, התפתחות רוחנית היא תהליך שבו מפתחים ומעצימים את החיבור לרוח ולנשמה. מדובר על תהליך רחב יותר שדומה לתהליך התפתחות אישית, אך בתהליך זה שואבים את הכוחות מחיבור לכוח גדול מאיתנו. החיבור הזה מאפשר לכל אדם לקבל תמונה רחבה יותר של החיים שלו וכן את הדרך האמיתית שהוא בא לחוות את החיים. התפתחות רוחנית יכולה גם לחולל שינוי ולסייע לכל אדם להשיג דברים שונים, אך רק לאחר שבודקים שהרצונות הם עמוקים והמניע לשינוי מסתדר עם המהות האמיתית שרוצים להשיג בחיים.

איך להחזיר לידיים שלכם את השליטה בחיים?

כל אדם צריך לדעת שעבור התפתחות אישית, יש צורך לקחת אחראיות. כל אדם צריך לקחת אחראיות על החיים שלו ועל עצמו. האדם צריך להבין כי האחראי הבלעדי ליצירת שינויים בחייו זה הוא עצמו. הוא לא צריך לחכות לחולל את השינויים עד שיקרה דבר כלשהו שיגרום לו לקחת את עצמו בידיים, אלא מתוך הבנה כי המושכות בידיים שלו בכל עת, עליו לגלות את הכוחות הפנימיים שלו ולפעול למען השינוי המיוחל שיסייע לו להתפתח ולהתקדם. לא משנה אם מדובר על התקדמות במישור התעסוקתי שלו, התקדמות במימוש מטרה כלשהי שהוא הציב לעצמו והיא חשובה לו או בכל היבט אחר, הרי שלקיחת אחראיות על החיים שלו ועל כל החלטה שהוא מקבל ועמידה מאחורי כל החלטה, תוך כדי שהוא מבין שהנושא בתוצאות של המעשים וההחלטות שלו, זה רק הוא, מהווים את המפתח להתפתחות אישית.

כלים להתפתחות אישית יעילה

לא מעט אנשים משקיעים ולומדים כיצד לעשות דברים כגון: כיצד להרוויח כסף, כיצד לרדת במשקל, כיצד למצוא בן או בת זוג ודברים נוספים. יחד עם כל הידע והטכניקות שהם לומדים לא פעם הם שוכחים למה הם בעצם רוצים להשיג את הדבר שהם לומדים כיצד להשיג אותו. אחד הכלים המומלצים הוא לשאול את שאלת ה"למה". כל אדם צריך לשאול את עצמו למה הוא מעוניין להשיג את מה שהוא לומד כיצד להשיג. מה זה ייתן לו? מה המניע הראשי שלו? כאשר האדם מבין מהי הסיבה האמתית שהוא מעוניין להשיג מטרה כלשהי, היא תהווה את הכוח המניע שלו. אותה סיבה צריכה לעמוד לנגד עיניו תמיד, עד שהוא מצליח לעמוד במטרה שהגדיר לעצמו או משיג את מה שרצה להשיג. ברגע שיודעים מה המניע, אפשר להשתמש בו בכדי ליצור בדמיון תנועה של הרגע שבו משיגים את המטרה ולחוות אותה. כך ניתן ליצור חיבור חזק להרגשה של הביטחון העצמי שיושג בסוף התהליך וגם הרגשה זאת יכולה לשמש ככוח המניע כאשר נתקלים בקשיים בדרך להשגת המטרה.

כלי שני שניתן להשתמש בו הוא ליצור הרגל לפעולה. בכדי להגיע לתוצאות טובות יש ליצור הרגלים לביצוע הפעולות הנדרשות בכדי להשיג את המטרות העומדות על הפרק. הרגלים מהווים חלק חשוב בהתפתחות אישית ובהחלט לא כדאי לוותר עליהם.

איך אמונות ותפיסות עולם מגבילות מפריעות להתפתחות האישית?

חשוב מאוד להבין כי כאשר אדם שבוי בתפיסות עולם מגבילות לגבי עצמו והיכולות שלו, כאשר אדם מאמין שאין לו באמת את היכולת להתקדם או להיות במקום שהוא חפץ בו, הרי שיהיה לו הרבה יותר קשה להתפתח מבחינה אישית שכן, מחשבות ותפיסות עולם מגבילות הן בעלות כוח רב והשפעה על האדם ועל כן, אדם שמאמין שלא יצליח, שהוא לא מספיק טוב או שיש לו אמונות מגבילות כלשהן לגבי ההתפתחות האישית שלו, לא יצליח לעשות זאת בצורה יעילה ולא פעם לא יצליח לעשות זאת כלל.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות