חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך למימוש פוטנציאל אישי

ניווט מהיר

מהו מימוש פוטנציאל אישי?

עבור כל כך רבים מאיתנו, עוד מתקופת הילדות שלנו אמרו לנו שאנחנו יכולים יותר, שאנחנו לא מממשים את הפוטנציאל שלנו ושאם "רק" היינו משתמשים בכל הפוטנציאל הזה, היינו עפים הכי גבוה שאפשר. אבל לרוב שם זה נגמר, באותה אמירה די חלולה ומשתקת, בלי הכוונה אמיתית לאופן הנכון עבור כל אחד ואחת מאיתנו להשיג את המימוש העצמי המלא והאמיתי הזה. זו אחת הסיבות שהיום יש פריחה בטיפולים ואימונים להתפתחות עצמית ומימוש עצמי. היום נסביר לגבי אילו טיפולים אלטרנטיביים יכולים לעזור במימוש הפוטנציאל.

המטרות של מימוש הפוטנציאל האישי הגלום בכם משתנות מאדם לאדם, כאשר כל מטרה ויעד הינם לגיטימיים כמובן. בין אם מדובר על שיפור מצב כלכלי, שיפור בתחושת המיצוי העצמי או מימוש פוטנציאל כדי להרגיש יותר מסופקים ומאושרים – הכל בסדר ודרך עבודה נכונה ועם ההכוונה המתאימה לכם בעולם המורכב והעמוס הזה, בהחלט ניתן להגיע לכך.

טיפולים אלטרנטיביים או שיטות "אלטרנטיביות" יכולים להיות הכלי המרכזי שלכם למימוש הפוטנציאל האישי והייחודי שלכם וכמו כן הם יכולים להיות אמצעי תמיכה נוסף לצד תהליכים יותר "קונבנציונאליים" כמו מסלולי אימון כלכלי, טיפול פסיכולוגי סטנדרטי ותוכניות שונות להתפתחות אישית.

מה יאפשר לכם להשתנות ולממש את הפונטציאל שבכם?

מיינדפולנס – קשיבות

אחד הכלים הכי פופולאריים, מפותחים ואפילו נחקרים בשנים האחרונות בהקשר לתהליכי שינוי, שיפור מצב נפשי ובהחלט גם תמיכה בתהליכים של הגשמה ומימוש פוטנציאל הוא ללא ספק העולם של מדיטציית המיינדפולנס. כאשר בפועל  השימוש במונח מדיטציה חוטא למכלול של התחום ולשפע האפשרויות לתרגל אותו.

מיינדפולנס נקראת בעברית "קשיבות", כי כפי שהמונח רומז בשתי השפות, המטרה היא להיות קשובים לעצמנו, למה שקורה ברגע הזה ופשוט להיות בהקשבה ומודעות נטולת שיפוטיות ועם מינימום "בריחות" מנטליות לכל מה שאנחנו חווים ומרגישים בנקודת זמן נוכחית בהווה. ניתן לתרגל מיינדפולנס בתרגילי מדיטציה שונים אך גם במהלך פעולות יומיומיות שונות, כאשר עם הזמן המון היבטים ואלמנטים ביום כוללים יישום כלשהו של קשיבות, לא רק במהלך מדיטציות מוגדרות למטרה זו.

רבים ממתרגלי המיינדפולנס – וזה גם נחקר ואושר במחקרים מדעיים רבים – מדווחים על שיפור ניכר בתחושת הרוגע והמיקוד, בהפחתה משמעותית של תסמיני סטרס בחיים ובהחלט גם בשיפור ביכולות מעשיות ורעיוניות של הגשמה עצמית ומימוש פוטנציאל אישי. מתוך השקט וצמצום תחושות וסימני הלחץ בחיינו שניתן להשיג באמצעות מיינדפולנס, נוצרת קרקע פורייה לשינוי אמיתי ולמימוש אמיתי של הפוטנציאל הנמצא בכל אחד ואחת מאיתנו.

אמנם המיינדפולנס זוכה לפופולאריות רבה ולהצלחות מגוונות מאוד הן במרחב האישי של אנשים רבים והן במרחב המדעי-מחקרי, אך בהחלט ניתן להשיג תוצאות דומות דרך סוגי מדיטציות נוספים. כל אלו יחד לחלוטין נכנסים תחת הקטגוריה של טיפולים אלטרנטיביים או משלימים למימוש פוטנציאל אישי.

אימון אישי מוכוון תוצאות וכלים למימוש פוטנציאל

תחום רחב, מגוון ופופולארי מאוד בשנים האחרונות בהקשר להובלת תהליכי שינוי אישיים, עסקיים וארגוניים הוא האימון, מה שנקרא לא אחת עולם הקואוצ'ינג. אימון אישי אינו דומה לטיפול פסיכולוגי או לתהליכים אחרים של הכוונה אישית/מקצועית. האימון מיושם בעזרת מאמן מקצועי ומוסמך, רצוי בתחום ההתמחות שאתם זקוקים לו ועם חיבור טוב ביניכם וגם מבחינת שיטות העבודה באימון.

אימון אישי למימוש פוטנציאל והגשמה עצמית נועד לאפשר לכם לקבל תמונת מצב מדויקת, מלאה ואובייקטיבית לגבי עצמכם ולגבי מצבכם והיכולות שלכם, לשפר את המודעות העצמית שלכם בהקשר לכוחות והחוזקות הטמונים בכם וגם לתת לכם כלים מעשיים ומחשבתיים ליצירת שינוי אמיתי וחיובי בחיים שלכם, תוך התמקדות במטרות שבאמת נכונות ורלוונטיות לכם.

אימון אישי הוא כלי רב עוצמה וכזה שבאמת יכול לספק תוצאות בשטח למאומנים. אך לצד זאת יש כאלו שדווקא יותר מתאים להם עבודה בקבוצה, עבורם קיימים מסלולי אימון קבוצתיים, המנצלים את הכוח של קבוצה ושל תחושת ה"ביחד" הזו כדי לקדם שינויים ומימוש עצמי עבור כל אחד ואחת מהמשתתפים במסלול.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות