חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך מנהלים יכולים לשפר את היכולת שלהם?

ניווט מהיר

בשעה טובה מוניתם לתפקיד ניהולי, ההתרגשות בשיאה וגם מפלס הלחץ במגמת עלייה. מבחינה מקצועית ברור לכם שאתם יודעים את העבודה, אבל בפועל האתגרים הם רבים ומגוונים ומתרבים ככל שיש יותר עובדים, תקופה מורכבת בחברה, מנהלים מעליכם שדורשים תוצאות ולקוחות תובעניים.

ניהול הוא הרבה מעבר לטייטל ועל מנת למקסם את הביצועים, היכולות ולהגשים את החזון והשאיפות, חשוב לשדרג ולהעצים את יכולות הניהול באמצעות אימון מנהלים, שיכול לתרום במישורים רבים: אסטרטגיים, תפעוליים, בינאישיים. להעלות את הפרודקטיביות של העובדים ושל המנהלים ולהגיע ליותר הישגים והצלחות בתעשייה.

אימון מנהלים מקנה את הכלים ומחדד את המיומנויות והיכולות הניהוליות ושם דגש הם על העלאת המוטיבציה והן על מנהיגות טובה יותר למנהלים.
חלק בלתי נפרד מהאימון הפרקטי ליישום שמותאם לצרכים הייחודיים של המנהל והארגון. באילו דרכים הוא מסייע ומהי ההשפעה על הארגון?

עבודה אפקטיבית עם עובדים

האימון נועד להגביר את המודעות העצמית, האינטליגנציה הרגשית והתפקוד של המנהל במצבים מורכבים ומאתגרים כמו בקונפליקטים בין ומול העובדים. למשל, כיצד לנהל שיחות אישיות, איך להעלות את המוטיבציה של העובדים, איך לאמץ סגנון ניהול נכון ומתי, מה לעשות וכיצד להגיב כשעובד לא משתף פעולה או אם מתעוררות בעיות בדינאמיקה של הצוות. אחת המטרות היא לייצר תקשורת טובה יותר עם עובדים ועמיתים שתתרום לאקלים הארגוני ולהצלחתו של המנהל במשימותיו.

סימולציות שעושות הבדל

במהלך האימון נבחנת המעורבות של המנהל וכיצד הוא מתמודד עם סיטואציות שונות מול לקוחות, עמיתים והממומנים. כמו כן, נלמדות טכניקות להשגת יעדים ושיפור הביצועים תוך התפתחות מתמדת. אימון הוא הפיכת התיאוריה לפרקטיקה ומעבר לדיון בנושאים שעל הפרק, האימון מקנה כלים להתמודדות בזמן אמת באמצעות סימולציה של תרחישים שונים, כך שכאשר הם יקרו בפועל – המנהל יהיה מוכן לקראתם. חלק חשוב באימון קשור לאפקט המשוב ולחוות הדעת שמקבל המנהל מהמנטור ומהמאמן ויכול לסייע לו בשיפור עצמי ומקצועי.

מינוף הביצועים וההישגים

אם חשבתם שהגעתם למקסימום, טעיתם. תמיד אפשר לעשות יותר ולהגיע ליותר. במסגרת אימון מנהלים מבצעים רפליקציה עצמית המאפשרת זיהוי החוזקות והחולשות של כל מנהל ולמידה כיצד למקסם את היכולות ולפצות על החולשות, העלאת ושיפור הפרודקטיביות  בתהליכי עבודה, פיצוח אתרים, ניהול מו"מ אפקטיבי וקביעת מטרות ויעדים להמשך הדרך והקריירה. האימון מסייע גם בהגברת המיקוד, בשכלול מיומנויות שקשורות לתקשורת, ביטחון והעצמה אישית וכן הפקת תובנות שיכולות לבוא לידי ביטוי בקבלת החלטות טובות יותר למנהל ולארגון.

חשיבה עסקית יצירתית

תהליך האימון יכול לסייע למנהלים גם לחשוב מחוץ לקופסא ולהתבונן על הדברים מנקודת זווית חדשה ומרעננת. המטרה היא לצאת מהאימון עם ראייה מחודשת וגם עם תוכנית פעולה שניתן ליישם בשטח בזירה העסקית. התמיכה שהמנהל מקבל במהלך האימון חיונית לקידום התוכניות והוצאתן אל הפועל. החשיבה המחודשת רלבנטית גם להתנהלות היומיומית והשגרתית של המנהלים בקשר עם הצוותים ובמערכת היחסים עם הלקוחות.

אימון מנהלים מחולל שינוי ארגוני

חשוב מאוד לפנות לחברה המתמחה באימון אישי למנהלים בכל הדרגות תוך ראייה אישית ומערכתית לפיתוח ההון האנושי של החברה, התמקדות באימון מונחה תוצאות ונבחרת של מאמנים בעלי מיומנויות אימון וניסיון מוכח באימון מנהלים. אפשר להפוך את האימון כמסלול למנהלים מתחילים ובכירים, מנהלי צוותים בהתבסס על תכנים המותאמים באופן אישי למטרות הקונקרטיות של הארגון. מחקרים הצביעו על כך שאימון עסקי מסייע בעליית הפריון, בהפחתת עלויות, בשימור מנהלים ועובדים, ביחסים בין עמיתים, בחיזוק היחסים עם הלקוחות ואפילו בא לידי ביטוי בשורת הרווח. בדקו מהו האימון הנכון למנהלים שלכם.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות