חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תרגילי נשימות להרגעה: כך תעשו זאת נכון

ניווט מהיר

כמה מילים על תרגול נשימות

העידן המודרני מביא עימו אתגרים אותם לא הכרנו בעבר. מחקרים שונים מוכיחים כי היום, מדווחים יותר מקרים של חרדה ולחץ, בקרב האוכלוסייה. אם תבחנו את הנושא לעומק, תראו כי אחד הגורמים השכיחים ביותר למגוון מחלות אלו מתח וחרדה. אנחנו יודעים כי התקף לב עלול לבוא כתוצאה מחרדה, בעיות בעור למיניהן ואפילו סרטן עלול להתפתח במקרים בהם חיים בלתי מאוזנים מובילים להתפתחות של לחץ וזה הופך את הגוף פגיע וחולה הרבה יותר. ישנן דרכים שונות להתמודד עם התופעה ואחת מהן, אלו תרגילי נשימות לחרדה מעולם המיינדפולנס. במאמר הבא נדבר באריכות על קשיבות, מיינדפולנס ועל האופן בו בעזרת תרגול נשימות, כל אחד מאיתנו יכול להרגיש הרבה יותר טוב לאורך הזמן.

מדוע כל כך חשוב לבצע תרגילי נשימות?

כשבוחנים את המחשבות השכיחות אצל מרבית בני האדם, מגלים תוצאה די מפתיעה. אנחנו מגלים כי רוב בני האדם, עסוקים במחשבות על מה היה ומה יהיה יותר ממה שהם מסוגלים להתמקד במה שקורה כאן ועכשיו. אנחנו גם רואים כי הנטייה היא לחשוב על הדברים בצורה שלילית. לצורך העניין, רבים חרדים ממה שאולי עלול לקרות וחושבים איך היו יכולים לעשות אחרת בעבר. למרות שבהווה הנוכחי, כאן ועכשיו הכל בסדר. מיינדפולנס, בעברית: קשיבות, היא טכניקה אשר מלמדת אותנו להתמקד במה שמתרחש עכשיו. התפיסה היא שכאשר אנחנו חושבים מחשבה אחת אנחנו למעשה לא יכולים במקביל לחשוב עוד מחשבה נוספת. מדוע זה חשוב? משום שאם נצליח לרגע אחד להתמקד בנשימה, למעשה, כאילו נצליח לנתק את עצמנו מהמחשבות על העבר או על העתיד ופשוט להישאר נוכחים לרגע ברגע הזה, בכאן ועכשיו. אגב, מחקרים כבר הוכיחו כי תרגול נשימות קבוע של הטכניקה הזו, כמה דקות בכל יום, משפרת את פעולתה  של המערכת החיסונית, מפחיתה לחץ וחרדה ובעיקר, תורמת לתחושת הריכוז, האיזון ולחיים טובים ומאושרים יותר.

תרגילי נשימות להרגעה – איך עושים את זה?

האמת היא כי בשביל להתחיל עם תרגילי נשימה, אתם ממש לא צריכים ציוד מיוחד או להימצא במקום יוצא דופן. כל מה שאתם צריכים הוא את הגוף שלכם וכמה דקות במקום בו איש לא עתיד להפריע לכם בדקות הקרובות. נסו לכוון שעון לחמש דקות בערך, כדי שתדעו כי יש מי שמודד לכם את הזמן, כך שלא תאבדו את הריכוז. אתם יכולים לעשות את תרגילי הנשימה בעזרת ליווי ובמדיטציה מודרכת, יש שפע של מדיטציות מהסוג הזה ברשת. עכשיו, פשוט התחילו לנשום עמוק כאשר המטרה היא להתמקד בנשימה עצמה. נסו להבין איך אתם מרגישים כאשר נכנס האוויר, מה אתם מרגישים כאשר הוא יוצא מהגוף וכן הלאה. בכל פעם בה מגיעה מחשבה מכל סוג שהוא, נסו לא להישאב אליה, אלא, לתת לה לחלוף כמו שבאה ולחזור להתמקד בנשימה. חשוב לזכור כי המוח תמיד יטייל במקומות אחרים ויסיט את המחשבה לכמה רגעים. העיקר הוא לנסות ולא לשפוט את עצמכם ברגע הזה, אלא בעדינות, פשוט לשוב להתמקד בתנועה של הנשימה.

כך אתם בעצם מתחילים להתרגל להתייחס לכאן ועכשיו, לתחושות שלכם כרגע, מה שמאפשר לכם לכמה רגעים פשוט להתנתק ממה שקרה וממה שעתיד לקרות ולהישאר נוכחים בהווה ולהתגבר על חרדה בצורה אפקטיבית.

הכי חשוב זה להישאר קשובים לעצמנו

זה עידן פשוט מטורף. אנחנו מבלים שעות ארוכות מול המסכים, מוצפים בהרבה מאוד מידע, זמינים למנהלים שלנו וללקוחות עשרים וארבע שעות ביממה כמעט. אנחנו כמו לא מצליחים הרבה פעמים פשוט למצוא רגעים נפלאים של שקט, של שלווה, של התמקדות בהווה, במה שמתרחש עכשיו. המטרה בביצוע תרגילי נשימות מידי יום היא למצוא לרגע שקט פנימי. כזה שישמור עלינו בריאים, בגוף ובנפש לאורך הזמן.

 

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

מדריכים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←