חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהי שיטת NLP?

ניווט מהיר

בשנים האחרונות רווח השימוש בשיטות קוגניטיביות שונות למיצוי הפוטנציאל האישי של כל אדם, לפי יכולתו ומטרותיו. אחת מהן נקראת NLP. היא מיועדת לטיפול בבעיה מסוימת או ללימוד על מנת לתרגל וליישם בחיים כדי לשפר את ההתנהלות האישית וההתמודדות עם אתגרים שונים. שיטה זו מועברת על ידי מי שהתמחה בה בלבד ולמד אותה עד הסמכה, ומכיוון שהיא כרוכה בשינויים בצורת החשיבה שלנו מומלץ מאוד למצוא את המטפל המתאים בשיטה זו כדי להצליח להפיק ממנה תועלת כפי שהיא מיועדת לתת למתרגלים. להלן מידע על השיטה ועל היתרונות שלה וכיצד היא עשויה לעזור למתרגלים אותה.

מהי שיטת NLP וכיצד היא עובדת? 

ראשי התיבות NLP מתייחסים למונח Neuro-linguistic programming ובעברית מדובר בתכנות לשוני פיזיולוגי. מדובר בשיטה שעקרון היסוד שלה הוא שאפשר לשנות התנהלות של אנשים על ידי שינוי אמונות ומחשבות, רגשות ודעות, על ידי הבנה טובה יותר של מקורם כדי לנתב ולתכנת אותם אחרת, למקסום הפוטנציאל החיובי במקום להכשלה עצמית. זה ההסבר הכללי של המטרה – שינוי דפוסי התנהגות ויצירת הרגלים חדשים מתוך מודעות עצמית גבוהה יותר. היא עובדת על ידי מפגשים עם המטפל שעוזר להטמיע צורת חשיבה אחרת לאחר הפניית המודעות לדפוסי מחשבה מעכבים שמוטמעים בנו מילדות, או בגלל אירועי חיים שונים. כדי ליצור את השינוי הקוגניטיבי יש להיות מודע למה שהשתבש בדרך ומנחה את חייכם בנתיב הלא רצוי בעיניכם, כדי להפנות אותו לנתיב הרצוי והחיובי יותר.

למי היא מיועדת? 

בדרך כלל, השיטה מיועדת הן לטיפול בבעיות ממוקדות והן לשיפור איכות החיים וההישגיות של אנשים שרוצים להגשים יעדים ולמצות את הפוטנציאל האנושי שלהם. במקרים אחרים יש אנשים שנעזרים בזה לצורך טיפול רגשי יותר כדי לשלב עם טיפול פסיכולוגי משום ששיטת NLP מתייחסת גם ליישום של תובנות שעשויות לעלות במהלך הטיפול ולשפר את ההפנמה וההטמעה שלהן לחיים טובים יותר. NLP משמש גם אנשי עסקים, יזמים ואנשי מקצוע בתחומים שונים שמרגישים שהחסמים שעומדים בפניהם קיימים רק במחשבתם ואינם קיימים במציאות ולכן זה מסייע להם להתגבר על כך וליצור מציאות חדשה לגמרי.

כיצד נבחר מטפל NLP מנוסה? 

טיפול NLP הוא טיפול שנוגע ברבדים הכי עמוקים של החשיבה והרגשות שלנו ולכן לא כל אחד אמור לקבל הרשאת גישה לשם, בדיוק כמו מטפלים אחרים ופסיכולוגים. לכן, את המטפל נבחר רק מרשימת אנשים שהוסמכו לכך במוסדות מוכרים ורציניים ולאחר הכשרה והתנסות ארוכה ומפוקחת כדי להגיע למצב של טיפול אחראי וקשוב. יש לזכור שאתיקה טיפולית מחויבת גם כאן למרות שאין בישראל חוק שמחייב לכך במקצועות כאלה, ולכן הבחירה יכולה להיעשות גם על סמך המלצות של אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם וגם לפי התרשמות אישית שלכם מהכימיה שנוצרת. זה חשוב במיוחד משום שזה מה שמקדם אתכם בטיפול וקובע את ההצלחה שלכם.

כיצד NLP יכולה לעזור לנו בחיי היום יום? 

טיפול כזה יכול להיות משולב בטיפולים אחרים משום שהוא מעניק ידע לשוני בסיפור החיים החדש שאנחנו רוצים לספר לעצמנו, או לעמוד בפני עצמו, תלוי במטרה שלנו ובעומק המשימה. כמו כן, הוא יכול להתלוות לאימון עסקי או אישי ולשפר את ההתמודדות שלנו עם הצבת יעדים ומטרות שונות בחיים – עבודה, לימודים, מערכות יחסים, הגשמת תכניות. ההצלחה נקבעת על ידי המטופל ולפי התקדמותו ביישום השיטה.

אהבתם את המדריך? מוזמנים לשתף..

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פוסטים נוספים

על הגשמה עצמית, מימוש פונטציאל ועוד ←

נגישות